O BRAKACH W GEOGRAFII I PRZYSŁOWIACH CHIŃSKICH

 

Niniejszym przedstawiam dowód na to, że głupiemu lepiej się żyje: N. przeczytał etykietę „Flaków po zamojsku”, z której wynika że flaki powstają w fabryce oddalonej o 650 kilometrów od Zamościa. Spowodowało to u niego dość znaczący dyskomfort geograficzno – gastronomiczno – logiczno – logistyczny. Mnie to w ogóle nie rusza, bo geografia fizyczna zawsze była moją piętą Achillesa, nie jedyną zresztą. W moim przypadku Achilles musiałby mieć sporo pięt, czyli być co najmniej ośmiornicą, a najlepiej jakimś krocionogiem. W każdym razie – on umie w geografię i się teraz martwi kondycją tego świata i zakłamaniem w dziedzinie gastronomii, a ja wcale. I czyje na wierzchu?

A poza tym chwilowo mam doła – WIADOMO z jakiego powodu. A jak mówi stare chińskie przysłowie – „Jeśli pies szczeka, to znaczy że jest niedogotowany”. TFU! Co ja wypisuję – nie to przysłowie! Chodziło mi oczywiście o inne, równie chińskie, bardzo stare: „Jeśli masz doła, to kup buty”. Nie wiem jak Państwo – ja się z Chińczykami nie zamierzam kłócić, bo oni teraz rządzą światem i lepiej ich nie denerwować.

O, Michasia Witkowska nową książkę wydaje. Będzie o co ząb zaczepić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „O BRAKACH W GEOGRAFII I PRZYSŁOWIACH CHIŃSKICH

 1. ~malgo pisze:

  W tym pięknym dniu życzę Ci butów. Butów i pluszowych kocyków.

 2. ~Sylwia pisze:

  oj tam oj tam
  ruski nie słyszeli o pierogach ruskich , grecy o rybie po grecku ,japończycy o rybie po japońsku to co tam te kilka kilometrów ;-)

 3. ~Ania W. pisze:

  O tak, nie ma takiej kobiety na świecie (no może Kanionek!) która nie potrzebowałaby nowej pary butów!

 4. ~Konik garbusek pisze:

  Namówiłyście mnie, cieliste szpileczki już do mnie jadą :D

 5. ~Rudi pisze:

  Mi właśnie napisali,że zamówiłam, ale chwilowo mój rozmiar wyszedłbył ze „stocku” :( I czy ja chcę zwrot kasy czy coś innego kupić.No dramat za oknem i w sklepie internetowym.A ja już skreślałam dni w kalendarzu do nadejścia paczki..

 6. ~tessa pisze:

  idzie luty-kupuj buty, czy jakos tak…a luty (przykro mi bardzo) nadciaga nieuchronnie.

 7. ~konik garbusek pisze:

  Inne chińskie przysłowie mówi:
  „Nie potrzeba mieć żadnego pretekstu, by kupić buty”
  Czy jakoś tak…

  • ~Wampi pisze:

   „Należy się kupic buty we wczesnej jesieni, chociażby i par pięć, bowiem nie wiesz na jaką wejdziesz drogę.” To jest pierwsza i pełna wersja. Mandżurska…. chyba.

 8. ~gogenzola pisze:

  nic nie mów, trzy pary przyszły wczoraj, czwarta w drodze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>